Mevcut düşüş aboneler için tehlikelidir. Düşüş iyileştiğinde aboneliğe izin verilecektir.
- Varlık
- Düşüş
Dağılım
| Sembol | İşlemler | Sell | Buy | |
|---|---|---|---|---|
| USDCAD | 105 | |||
| EURCHF | 67 | |||
| NZDCAD | 62 | |||
| NZDCHF | 31 | |||
|
25
50
75
100
125
150
175
200
|
25
50
75
100
125
150
175
200
|
25
50
75
100
125
150
175
200
|
| Sembol | Brüt Kar, USD | Zarar, USD | Kar, USD | |
|---|---|---|---|---|
| USDCAD | 145 | |||
| EURCHF | 95 | |||
| NZDCAD | 81 | |||
| NZDCHF | 45 | |||
|
25
50
75
100
125
150
175
200
225
250
275
300
|
25
50
75
100
125
150
175
200
225
250
275
300
|
25
50
75
100
125
150
175
200
225
250
275
300
|
| Sembol | Brüt Kar, pips | Zarar, pips | Kar, pips | |
|---|---|---|---|---|
| USDCAD | 10K | |||
| EURCHF | 2.6K | |||
| NZDCAD | 4.9K | |||
| NZDCHF | 1.6K | |||
|
2.5K
5K
7.5K
10K
13K
15K
18K
20K
23K
25K
28K
30K
|
2.5K
5K
7.5K
10K
13K
15K
18K
20K
23K
25K
28K
30K
|
2.5K
5K
7.5K
10K
13K
15K
18K
20K
23K
25K
28K
30K
|
- Mevduat yükü
- Düşüş
Farklı aracı kurumların gerçek hesaplarındaki işlem gerçekleştirme istatistiklerine dayalı olarak pip cinsinden ortalama kaymalar. "RoboForex-Prime" sunucusundan sağlayıcının fiyatları ile abonenin fiyatları arasındaki farka ve işlem gerçekleştirme gecikmelerine bağlıdır. Daha düşük değerler, daha iyi kopyalama kalitesi anlamına gelir.
|
Alpari-Pro.ECN
|
0.00 × 4 | |
|
ICMarkets-Live16
|
0.00 × 3 | |
|
ICMarkets-Live14
|
0.00 × 2 | |
|
Coinexx-Live
|
0.00 × 2 | |
|
RoboMarketsLLC-ECN-2
|
0.00 × 2 | |
|
RoboForex-ECN-2
|
0.00 × 1 | |
|
AMarkets-Real
|
0.00 × 5 | |
|
FXChoice-Pro Live
|
0.00 × 4 | |
|
RoboForex-ProCent-8
|
0.00 × 2 | |
|
FXCL-Main2
|
0.00 × 1 | |
|
TradeMaxGlobal-Demo
|
0.00 × 1 | |
|
Tickmill-Live
|
0.67 × 3 | |
|
ICMarketsSC-Live25
|
0.68 × 53 | |
|
RoboForex-Prime
|
0.70 × 216 | |
|
ICMarketsSC-Live05
|
1.00 × 34 | |
|
TMGM.TradeMax-Live7
|
1.00 × 2 | |
|
RoboForex-ECN-3
|
1.16 × 62 | |
|
FusionMarkets-Demo
|
1.33 × 3 | |
|
ForexClub-MT4 Market Real 2 Server
|
1.33 × 3 | |
|
Exness-Real26
|
1.40 × 45 | |
|
GoMarkets-Real 10
|
1.44 × 133 | |
|
RoboForex-ECN
|
1.47 × 348 | |
|
FIBO-FIBO Group MT4 Real Server
|
1.80 × 10 | |
|
GerchikCo-Live
|
3.00 × 2 | |
|
ICMarketsSC-Live12
|
3.05 × 38 | |
Axiom Alpha — Algorithmic Cross-Currency Strategy
Axiom Alpha, kanıtlanmış istatistiksel üstünlüğü, sıkı çapraz korelasyon kontrolünü ve sermaye büyüdükçe dinamik risk azaltımını birleştiren çok para birimli bir algoritmik ticaret sistemidir.
1. Temel Performans Göstergeleri (MQL5 Onaylı İstatistikler)
-
Kurtarma Faktörü (Recovery Factor): 19.38 (elde edilen net kâr, tüm hesap geçmişindeki maksimum çekilmeyi 19.38 kat aşmaktadır).
-
Kâr Faktörü (Profit Factor): 2.78
-
Kazanma Oranı (Win Rate): %72.22 (252 işlemden 182'si kârlı).
-
Beklenen Getiri (Expected Payoff): İşlem başına $1.31.
-
Anormal Derecede Olumlu Kazanç/Kayıp Oranı: Ortalama kâr ($2.83), ortalama zarardan (-$2.65) daha yüksektir. Izgara/Maliyet azaltma sistemlerinin %95'inin aksine, bu algoritma zararda bekleyerek değil, nokta atışı giriş hassasiyeti sayesinde kâr elde eder.
-
Çekilme (Drawdown) Kontrolü: Tüm işlem dönemi boyunca maksimum varlık (equity) çekilmesi yalnızca %16.93 olmuştur (bakiye çekilmesi: yalnızca %8.65 / $17.00).
2. Para Birimi Portföyü ve Sıkı Korelasyon Kontrolü
İşlemler kesinlikle düşük eş-bütünleşmeye sahip 4 paritede yürütülür: USDCAD, EURCHF, NZDCAD, NZDCHF.
-
Aktivite Limiti: Aynı anda en fazla 2 para birimi çifti açık kalabilir.
-
Çapraz Risk Filtresi: Ortak bir para birimine sahip çiftlerin aynı anda açılması yasaktır (örneğin, USDCADüzerinde açık bir pozisyon varken, NZDCAD girişi tamamen engellenir; EURCHF açıkken NZDCHF engellenir). Bu durum, tek bir para birimi üzerindeki risk katlanmasını ve birikimli çekilmeyi tamamen engeller.
3. Giriş Mantığı ve Sinyal Tabanlı İyileştirme (Recovery)
-
Temel Giriş Hassasiyeti: İşlemler yalnızca bir dizi gösterge sinyalinin çakıştığı anlarda açılır.
-
Sinyal Tabanlı Martingale (x2): Fiyat pozisyonun tersine hareket ederse, bir sonraki seviye (x2) sabit bir ızgara aralığıyla DEĞİL, yalnızca yeni ve kesin bir gösterge sinyali ortaya çıktığında açılır.
-
Kısa İşlem Dizisi: Tüm geçmişteki maksimum kayıp serisi yalnızca 3 işlem olmuştur; bu da riskli hacim biriktirmeden olumsuz fazlardan hızlıca çıkıldığını doğrular.
4. Risk Azaltımı ve Para Yönetimi (Money Management)
Sermaye büyüdükçe, işlem başına düşen göreceli risk kademeli olarak azalır ve hesabın piyasa şoklarına karşı direnci maksimuma çıkar:
-
$100 — 0.01 lot (başlangıç ivme fazı)
-
$300 — 0.02 lot (göreceli riskin 1.5 kat azaltılması)
-
$600 — 0.03 lot (başlangıca göre göreceli riskin 2 kat azaltılması)
-
$1000 ve üzeri — muhafazakar modüle geçiş: Her $1000 bakiye için 0.04 lot (tam olarak her $250 sermaye için 0.01 lot).
5. Sermaye Politikası
-
Kârın %70'i, bileşik büyüme ve güvenlik tamponu oluşturmak amacıyla hesapta kalır.
-
Kârın %30'u, kazancı sabitlemek için haftalık olarak çekilir.
⚠️ Price updated to $40. MQL5 resets auto-renewal on price change: please renew manually upon expiry to avoid copying interruption and trade desynchronization.
📢 Strategy Update: Axiom Alpha Official Overview Updated with MQL5 Verified Performance Stats! The official Axiom Alpha signal description on MQL5 has been updated to reflect our live verified metrics: a Recovery Factor of 19.38, Profit Factor of 2.78, 72.22% Win Rate, and an anomalously positive Payoff Ratio ($2.83 average win vs. -$2.65 average loss) with a peak equity drawdown of only 16.93%. Core strategy parameters highlight strict cross-currency correlation filtering across 4 low-cointegrated pairs (USDCAD, EURCHF, NZDCAD, NZDCHF), signal-driven recovery (x2) with a maximum historical losing streak of just 3 trades, dynamic risk de-escalation transitioning to a conservative module of 0.04 lots per $1,000 balance (exactly 0.01 lot per $250 capital), and a disciplined policy keeping 70% of profits for compounding while withdrawing 30% weekly. The complete specification is now available in 11 languages directly within the MQL5 signal overview.
Happy with the results? Please leave a review. Thank you!
The balance in your account must exceed $300.